Brusle LandRoller

První myšlenka na inovaci inline bruslí, ze které se nakonec zrodily brusle LandRoller, vznikla už v roce 1995. Ač vypadají velmi exoticky, opravdu „fungují“ a jejich současná podoba je výsledkem dlouholetého vývoje. První modely připomínaly spíše kolečkové lyže, později dostaly podobu lyžařské boty uvnitř velkého kola. Aby noha mohla být uvnitř ráfku, musela se kola naklonit - a tato vlastnost se stala základem výsledné úspěšné koncepce a LandRollerům už zůstala.

Vývoj trval téměř 10 let a současné brusle zvládnou i jízdu lesem, lehce zdolají cesty, které jsou na běžných inline bruslích nesjízdné. Lze na nich vyvinout i poměrně vysokou rychlost, ale zároveň jsou pohodlné a bezpečné. Dovolují bruslaři naklonit se do oblouku s mnohem větší razancí než je tomu u klasických inline bruslí a umocňují tak prožitek bruslařského pohybu. A kromě toho, s LandRollery na nohou budete na českých cestách a stezkách nepřehlédnutelní :-)

Cena bruslí je 230 dolarů a máte-li zájem o další informace, dozvíte se je na jejich mateřském webu http://landroller.com/ (který však možná již není funkční, protože se na trhu příliš neuchytily - to ale neznamená, že tento koncept je špatný). Brusle lze najít také pod názvem Mojo Skates.