Jízda městem s ROPem

Datum akce
Místo konání
Brno (ČR)
Země
Česká republika

5. jízda městem – ROP
sobota 29. srpna 2009 v 17:00 hodin

Nejbližší jízda městem se uskuteční v sobotu 29. srpna. Tentokrát se pojede mimořádná trasa, abychom mohli na bruslích vyzkoušet krásný nový asfalt na Husově ulici, která se po dlouhé době opět otevírá. Sraz je v 16:30 hodin v Lužánkách před DDM, vyjíždět se bude v 17:00 hodin.

Tuto jízdu pořádá Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod ve spolupráci se statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem. Záštitu nad akcí převzali hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, předseda Regionální rady Jihovýchod a primátor města Brna Roman Onderka.

Na návštěvníky kromě bohatého programu (soutěž pro děti, prezentace školy bruslení, školení o bezpečnosti jízdy na bruslích, vystoupení našich i zahraničních bruslařů) čeká také možnost se zkrášlit facepaintingem. Pro všechny příchozí je připravena soutěž o postavu nejvíce podobnou panáčku ROPíkovi (kombinace barev zelené, modré a žluté – helma nebo potah na ni, kombinéza nebo obleček, brusle a kolečka, návleky atp.)

Program:

  • 16:00 – volná zábava a atrakce v parku Lužánky (hry pro děti, škola bruslení, ukázka fitness i závodních bruslí, twinboardů, facepainting), vše za hudebního doprovodu Rádia Krokodýl, moderuje Petra Polanská, občerstvení
  • 16:45 – vystoupení Lenka Buchcárová (tanec na bruslích), freestyle Jiří a Roman Procházkové (twinboards)
  • 17:00 – projev Michala Haška, hejmana Jihomoravského kraje, Romana Onderky, primátora města Brna, a ředitelky Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod paní Marty Sargánkové
  • 17:15 – odjezd pelotonu směr Kartouzská
  • 18:00 – příjezd pelotonu na Šilingrovo náměstí (otáčka)
  • 18:15 – příjezd pelotonu na roh Joštova/Rašínova, občerstvení a překvapení (projev ředitele Dopravního podniku pana Prokeše)
  • 18:30 – odjezd zpět směrem k ulici Kartouzské (2. kolo)
  • 19:00 – příjezd zpět do Lužánek, závěrečné vyhodnocení soutěže o nejhezčího ROPíka, předání cen

Popis trasy:
Start = Lužánky [A] – Lidická – Štefánikova – obrátka v úrovni ulice Dobrovského [D] – Štefánikova – Lidická – Moravské nám. [E] – Žerotínovo nám. [F] – Komenského nám. – Husova – obrátka v úrovni Šilingrova nám. [G] – Husova – Joštova – křižovatka Rašínova [H – checkpoint] – Moravské nám. – Lidická [A] – Štefánikova – obrátka v úrovni ulice Dobrovského [D] – Štefánikova – Lidická – Lužánky [A] = cíl

 


 

Charakteristika akce:
Hromadná jízda městem na kolečkových bruslích pro širokou veřejnost, jede se pohromadě ve skupině po předem stanovené trase, není to závod.

Termíny dalších jízd v roce 2009:

  • 19. září – v rámci Týdne mobility, v jednání trasa NC Kr. Pole - Rondo
  • 3. října – v rámci Brněnských dnů pro zdraví

Místo a trasa se vždy upřesní až před jízdou.

Upozornění:
Jízda úplných začátečníků není možná, peloton musí být kompaktní!

Bezpečnostní pokyny:
Každý účastník je povinen dbát o svou osobní bezpečnost. Za tímto účelem je doporučeno používat přilbu, chrániče zápěstí, kolen a loktů. Pro všechny účastníky do 15 let je přilba povinná. Během jízdy jsou účastníci jízdy povinni dodržovat pravidla silničního provozu a dbát pokynů příslušníků Městské policie Brno a pořadatelů. Během jízdy jedou účastníci ve skupině, není povoleno předjíždět čelo skupiny, ani zaostávat za jejím koncem. Všichni účastníci se účastní jízdy na vlastní nebezpečí, pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody vzniklé účastníkům během jízdy nebo v souvislosti s ní. Během jízdy bude zajištěna přítomnost lékaře a sanitního vozu. Účastníci jízdy jsou povinni nepřeceňovat své síly a schopnosti a přizpůsobit způsob jízdy stavu vozovky.

Počasí:
Jízda se koná za každého počasí.

Poplatky:
Účast na akci je pro účastníky zdarma.

Záštita:
Záštitu nad akcí převzali hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, předseda Regionální rady Jihovýchod a primátor města Brna Roman Onderka.

Partneři akce:
Mediálním partnerem akce je rádio Krokodýl a Brněnský deník Rovnost. Sponzory jsou společnosti VERTIGO.CZ, Tenza, CK Kudrna. Akci podporuje rovněž Kancelář Brno-Zdravé město, Městská policie Brno, Škola bruslení a Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity.

Pořadatel:
Sportovní klub BLACK ICE, michal.hrazdira@brno-inline.cz