Inline dráha Na Korunce

Délka
0,35 km
Obtížnost
nízká
Odkud
Inline dráha Na Korunce
Kam
Inline dráha Na Korunce

V Praze-Běchovicích vznikl v nedávné době nový asfaltový ovál určený převážně pro inline bruslení. Území nově zrekonstruovaného sportovního areálu je situováno v jihozápadní části katastru obce Běchovice a přiléhá k ulici Na Korunce.

Jako součást areálu vznikla nová oválná inline dráha s asfaltovým povrchem o délce cca 350 m a šířce 5 m (2000 m2). Dále zde naleznete i několik tenisových kurtů a víceúčelové hřiště, určené především k míčovým hrám (kurty a hřiště jsou ohrazená placená sportoviště). Bruslařský ovál je určen pouze pro bruslení a veřejně přístupný všem zájemcům. Ovál je velmi rychlý, s výborným povrchem a poloměry oblouků, které vyhovují vysokým rychlostem. Jediným nedostatkem je vítr, který snad brzy zkrotí nově vysazené stromy na západní straně areálu.

Dráha je pro veřejnost volně přístupná od začátku dubna každý den od 9-22hodin, kromě doby vyhrazené pro trénink inline oddílu. Tyto hodiny jsou vyvěšeny v areálu a na stránkách www.sokolbechovice.cz.

Do budoucna se plánuje ještě vybudování mantinelů na vnějším okraji dráhy. Projekt vznikl za spolupráce ÚMČ Praha-Běchovice a Občanského sdružení Tělovýchovná jednota Sokol Praha 9-Běchovice II.