Caorle - Duna Verde, Itálie

Délka
20,00 km
Obtížnost
střední
Odkud
Caorle
Kam
Caorle

Pro bruslaře, kteří zavítají do italských Benátek či blízkého okolí, nabízíme pár informací a fotografií o trase vhodné pro inline bruslení.

Jak jsme nepředjeli šneka (komiksové fotozážitky z makaronového inline výletu):
Trasa vede z Caorle přes Santa Margherita do Duna Verde (60 km od Benátek). Pro lepší orientaci si v centru, ve staré části Caorle požádejte v informacích o mapu. Je velice přehledná a celá trasa je na ní dobře vyznačena.
Vyrazili jsme rovnou na bruslích z centra na kraj Caorle (3,4 km), kde začíná kvalitní inline a cyklo trasa, dlouhá přes 7 km. Povrchem je kvalitní asfalt, občasné přejezdy nejsou problémem. Z centra se na trasu dostanete kolem autobusového nádraží. Projedete kulaťák na náměstí Papa Giovanni, budete se trošku motat mezi cyklisty a auty, ale řidiči jsou zde naštěstí klidní a tolerantní. Po Strada Nuova, kde začíná stezka pro cyklo, se dostanete na dřevěný otáčecí most, doleva na Strada Sansonessa a jste na začátku trasy - V. Le Panama - na Panamské stezce, vedoucí přes kanál Fiume Livenza (silniční most) do Porto Santa Margherita. Ta končí u oválu pro bruslaře a následuje V. Le Altanea. Cesta vede podél silnice na San Dona, Jesollo a Benátky, přes letovisko Lido Altanea a po dlouhé rovině kolem golfového hřiště až do Duna Verde. Zde cesta pro inline končí a dál, kolem campu v Duna Verde je možné jet jen na kole. Zpátky jsme jeli stejnou trasou na kraj Santa Margherity, po ulici Lepanto podél Jaderského moře, přes centrum města až k převozu do Caorle. Převoz stojí 1 Euro. Ocitnete se opět v Caorle a po hlavní třídě se dostanete pohodlně zpátky do centra. Ujedete cca 20 km.