Brusle LandRoller

Tyto brusle se objevily na trhu kolem roku 2005, po jistou dobu se poměrně úspěšně prodávaly, nicméně časem zanikly. Ani mateřský web http://landroller.com/ už není v provozu, ale to neznamená, že koncept šikmých koleček byl špatný. Cena bruslí byla 230 dolarů a dodnes je lze najít (nebo koupit) i pod názvem Mojo Skates.

První myšlenka na inovaci inline bruslí, ze které se nakonec zrodily brusle LandRoller, vznikla už v roce 1995. Ač vypadají velmi exoticky, opravdu „fungují“ a jejich podoba je výsledkem dlouholetého vývoje. První modely připomínaly spíše kolečkové lyže, později dostaly podobu lyžařské boty uvnitř velkého kola. Aby noha mohla zůstat vně ráfku, musela se kola naklonit - a tato vlastnost se stala základem výsledné koncepce a LandRollerům už zůstala.

Brusle zvládají i jízdu v lehkém terénu, který je na běžných inline bruslích nesjízdný. Mají pohodlnou moderní botu typu softboot a lze na nich vyvinout i poměrně vysokou rychlost. A kromě toho, s LandRollery na nohou budete na českých cestách a stezkách nepřehlédnutelní :-)