3. Inline Běchovice 2009

V neděli 16.8.2009 den po brněnském MČR v maratonu, se na in-line dráze sportovního areálu Na Korunce  v Praze 9 – Běchovicích II. uskutečnilo Mistrovství ČR kadetů, juniorů a seniorů na „silnici“,  takřka ideální slunečné počasí s minimálním větrem pomohlo všem závodníkům dosáhnout velmi dobrých  časů. Závodu se zúčastnily týmy z celé ČR od nejmenších narozených v roce 2005 až po kategorii AK 50 +.

Účastníci absolvovali tzv. trojboj, sprint na tratích v délce dle kategorie od 200 m do 500 m poté střední tratě 333 m – 1500 m a na závěr bodovací závod v délce až 5000 m.

Maraton téměř 50 závodů byl zahájen podle časového plánu v 11,00 hod sprinty na 200 m, kde  nejlepšího času dosáhl Matěj Krupka /BZK Praha/ s časem: 19,92 s a společně s juniorem Matějem Pravdou /Novis team/ byli jediní, kterým se podařilo pokořit na této trati 20 s.hranici. V ženách byla nejlepší Kateřina Novotná /KSB Benátky/s časem 21,66 s. Na středních tratích /1500 m/ postupně poodjel všem soupeřům Matěj Krupka /BZK Praha/ a zvítězil jednoznačně v čase 2,16,81 v ženách  zvítězila opět Kateřina Novotná /KSB Benátky/ s časem 2,54,69. V závěrečném bodovacím závodě na 5000 m pro muže a 3000m pro ženy si své vítězství již nenechal vzít ani jeden z favoritů Matěj získal 15 bodů a Kateřina během závodu nasbírala celkově 5 bodů a oba jmenovaní potvrdili zisk titulu mistr ČR.

Konečné pořadí po třech disciplínách, tak v jednotlivých kategoriích dopadlo následovně a mistry ČR se stali vítězové kategorií /muži, ženy, junioři, juniorky, kadeti a kadetky/:

Muži:  1. Matěj Krupka  /BZK Praha/, 2. Filip Adlt /TJB Žďár nad Sázavou/, 3. Jakub Apeltauer/BZK/
Ženy:  1. Kateřina Novotná /KSB Benátky/, 2. Kamila Nováková /GIGA ICS team/
Junioři:  1. Matěj Pravda /Novis team/, 2. Adam Adlt , 3. Filip Svoboda oba /TJB Žďár nad Sázavou/
Juniorky: 1. Nicol Hlůšková /Worker SSCO Team/, 2. K.Prokopová /BK Powerslide Náchod/, 3. K.Nováková/GIGA ICS team/
Kadeti:  1. Šimon Pravda /DDM Modřany/, 2. M.Prokop /BK Powerslide Náchod/, 3. K.Pravda /DDM/
Kadetky:  1. Tereza Kolesáriková /BK Powerslide Náchod/, 2.M.Došlá /KSB Benátky/, 3. M.Sejpalová /KSB Benátky/

Žáci: 1 M.Bičan /Worker SSCO team/, 2. Z.Sejpal /KSB Benátky/, 3. F.Pískatý /DDM Modřany/
Žákyně: 1. A.Lokvencová /DDM Modřany/, 2. T.Pfeiferová /BK Powerslide Náchod/, 3. D.Varinská /DDM Modřany/
Mini chlapci: 1. J.Homolka /BK Powerslide Náchod/, 2. V.Kraus /Sokol Běchovice II./
Mini dívky: 1. D.Simandlová /Sokol Běchovice II./, 2. M.Fajkusová /Sokol Běchovice II./, 3. K.Fašková /BK Poweslide Náchod/
Začátečníci: 1. A.Pískatá /DDM Modřany/, 2. S.Spáčilová/Sokol Běchovice II./, 3. L.Varinský/DDM Modřany/

Ženy AK 30: 1. M.Pfeiferová /BK Powerslide Náchod/
Muži AK 30: 1. R.Fajkus /Sokol Běchovice II./, 2. K.Hastík /Worker SSCO team/
Ženy AK 40: 1. M.Záhumenská /Praha/, 2. J.Hroudová /Sokol Běchovice II./, 3. E.True /Sokol Běchovice II./
Muži AK 40: 1. P.Novák /GIGA ICS team/, 2. M.Jirsa /GIGA ICS team/, 3. I.Zeman /www.inlinesport.cz/
Muži AK 50: 1. J.Zajpt /GIGA ICS team/, 2. V.Vít /GIGA ICS team/

Početná  skupina domácích závodníků Sokola Běchovice II. získala na naší dráze tak dvě první místa díky Dominice Simandlové a Romanovi Fajkusovi, čtyři druhá místa Sáry Spáčilové, Markéty Fajkusové, Jany Hroudové a Vojty Krause a jedno třetí místo Evy True.

Slavnostnímu předávání cen předcházel koncert skupiny Last station, který zkrátil čekání v době kdy se sumarizovali výsledky. Ceny vítězným trojicím v jednotlivých kategoriích i novým mistrům ČR předávali  na stupních vítězů olympijský vítěz Aleš Valenta , starosta MČ Běchovice Ondřej Martan a starosta Sokola Běchovice II. Jan Hřebíček,každý vítěz obdržel krom medailí a diplomů také poukaz na týdenní pobyt v Krkonoších. Za další ceny děkujeme www.inlinesport.cz, Nepáčovi a  Martině Spáčilové . 

Bojovné nasazení hlavně těch nejmladších závodníků, přivedlo do našeho areálu i početnou skupinu diváků, kteří svým povzbuzováním podpořili výkony sportovců na dráze. Všem sportovcům, rodičům i divákům bych rád poděkoval jménem pořadatelů za účast a doufáme, že se setkáme opět za rok na dalším ročníku MČR nebo již 2.9.2009 kdy se bude konat šestý a letos již poslední závod Běchovické korunky 2009, s předáním pohárů a vyhlášením celkového pořadí v celém seriálu.   

Za Sokol Běchovice II.
Tomáš Platil