Svitavská stezka - Mission Impossible (část 3.)

Třetí část seriálu o stezce podél řeky Svitavy chci věnovat jejímu současnému "zakončení" na severní straně, tj. v Husovicích za motorárnou Zetoru. Asfalt končí u mostu na úrovni ulice Gargulákova, dál je zámková dlažba a po pár desítkách metrů už jenom hlína. Měli bychom usilovat o prodloužení stezky na úroveň ulice Bratří Mrštíků a potom k Husovickému mostu (VMO), protože tomu zřejmě vůbec nic nebrání. Nebo snad ano?

Podívejme se na to podrobněji. Část se zámkovou dlažbou a hlínou se nachází podél motorárny Zetoru, tj. mezi Gargulákovou a Bratří Mrštíků. Tento hliněný výběh pro psy je na mapě značen jako "ulice" s názvem Sportovní nábřeží. Jednoznačně by zde pouze stačilo udělat povrch a stezka se prodlouží o 300 metrů.

Od ulice Bratří Mrštíků je situace horší, protože šířka stezky se mění na úzkou v pěšinu. Začínají zde zahrady, které zasahují téměř až k řece. Prošel jsem si všechny až k Husovickému mostu - jen JEDNA z nich má soukromého majitele, všechny ostatní patří městu nebo státu. S výkupem pozemků (jedná se o pár metrů) by zde snad neměl být problém. Tím bychom se dostali až pod Husovický most, který se stezkou podél řeky zjevně počítal, pne se vysoko nad řekou a zasahuje pod něj konec ulice Kaloudova. Tato část je už průjezdná dokonce autem.

Stručně řečeno: Prodloužení stezky od Gargulákovy po Kaloudovu (cca 500 metrů) v sobě nenese žádný technický ani finanční problém. Kde to tedy vázne?

Pokračování seriálu ZDE.