Nový most na stezce

Možná jste si již všimli, že jižní stezka je v úseku u parníku dočasně uzavřena. Důvodem je výstavba nové lávky pro pěší, cyklisty a bruslaře – což je zpráva určitě potěšující. Přinášíme pár aktuálních fotografií a úryvek ze zprávy o budoucnosti celého areálu.

Poté, co v této oblasti ukončila činnost Veřejná zeleň města Brna, byl pozemek svěřen městské části Brno-jih. Postupně byly odstraněny skleníky a náletové dřeviny a současně vznikla urbanistická studie území, které mělo být do budoucna využito pro sportovní, rekreační a další volnočasové aktivity. Současně se začala postupně budovat jednotlivá sportoviště. V roce 2010 to bylo fotbalové hřiště pro fotbalové středisko mládeže Sparty Brno. Ta současně získala adaptací původní administrativní budovy Veřejné zeleně zázemí se šatnami a sprchami. Další objekt byl adaptován na prodejnu, půjčovnu a servis in-line bruslí. Na břehu řeky Svratky vznikla cyklistická stezka a v její blízkosti při ulici Sokolově i dětská BMX dráha. Vybudovalo se tréninkové hřiště na baseball, víceúčelové hřiště, tenisové kurty a tři hřiště na pétanque. V roce 2011 byly v areálu, který nese název Sportovní areál Hněvkovského, instalovány venkovní posilovací stroje. Cyklistickou stezku spolufinancovala Evropská unie.

V letošním roce jsou na území areálu plánovány práce za 68 miliónů korun, z toho 9 miliónů investuje městská část. Dokončena bude BMX dráha, na níž by se měl počátkem října uskutečnit první ročník Grand Prix Brno. Vzniknou další víceúčelová hřiště na volejbal, košíkovou, házenou a malou kopanou. Nové tenisové kurty získají i umělé osvětlení. Dalším sportovištěm v areálu bude skatepark. Oba břehy Svratky spojí lávka, na jejíž pravý břeh se přenesou další stavební aktivity. Již začalo vznikat golfové hřiště. Jeho definitivní podoba však ještě není zcela jasná. Na pravém břehu je totiž plánován vodácký kanál.